logo
Zarządzanie firmą w chmurze ....

logo

Co to jest chmura

Przechowywanie danych w chmurze

Chmura internetowa, to sieć serwerów przechowujących i udostępniających dane użytkownika przez 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca na ziemi poprzez sieć internet. Użytkownik posiadający dostęp do chmury może na niej umieszczać informacje, pliki, zdjęcia, filmy, dokumenty, czy też przetwarzane dane firmowe.
Przechowywanie danych w chmurze polega na tym, że pliki / dane zapisywane są na serwerze / w bazie danych, do których użytkownik ma dostęp np. przez przeglądarkę internetową, po uprzednim zalogowaniu się na swoje konto.

Aplikacje internetowe i dane w chmurze

Aplikacje internetowe, to oprogramowanie działające na serwerze zdalnym, przechowujące dane w chmurze internetowej.
Użytkownik pracuje z aplikacją internetową poprzez przeglądarkę internetową uruchomioną na swoim komputerze, smartfonie czy tablecie, jednak wprowadzane przez niego dane i informacje nie są przechowywane lokalnie na jego urządzeniu lecz w chmurze.
Dzięki temu dostęp do tychże danym może mieć każdy, kto posiada dostęp do apliakcji internetowej. W tym samym czasie z danymi może pracować więcej niż jedna osoba. Dane są zawsze aktualne, zsynchronizowane i stosownie zabezpieczone przed awariami.